Endüstriyel Güvenlikte (Proses Güvenliği) DEV Birleşme

Paylaşım

2012 yılında Ülkemizde özellikle Endüstriyel Güvenlik alanında önemli bir açığı doldurmak amacıyla Kadir TOMAS tarafından Kurulan Aramis Consulting  İş Baş Müfettişi (E) , SEVESO Mevzuat Komisyonu Başkanı ve Denetim Koordinatörü Elektrik Elektronik Mühendisi Hüseyin ÖZCAN ile yollarını birleştirdi.

Hüseyin ÖZCAN, Özel sektörde çeşitli kademelerde görev yaptıktan sonra 1993 yılında İş Müfettiş Yardımcısı olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında göreve başladı. 1997 yılında İş Müfettişliğine, 2010 yılında ise İş Baş Müfettişliğine atandı. Görev süresi boyunca teftiş ve araştırma faaliyetleri ile birlikte  İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasyon programları, İş Müfettişi ve Yardımcıları eğitim programları ile meslek örgütlerine, elektrikle ilgili iş güvenliği ve ATEX  (100a-137) direktifleri konularında eğitim verdi. İş Teftiş Kurulu Başkanlığında SEVESO Denetim Koordinatörlüğü ve “Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik”  komisyon başkanlığı görevini yerine getirerek Mayıs 2017 tarihi itibari ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan emekli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda birçok eğitim, denetim, mevzuat çalışmaları içerisinde yer aldı.

Endüstriyel Güvenlik (Proses Güvenliği) ve ATEX  alanlarında  Kuruluşlulara  ihtiyacı olan en doğru, güvenilir ve bilimsel danışmanlık hizmeti verebilmek amacıyla Aramis Danışmanlık ile beraber çalışma hayatına devam edeceğini açıklayan  Hüseyin ÖZCAN bu birlikteliğin Ülkemize ve İşletmecilere 25 yıllık Proses Güvenliği  deneyiminin aktarılması açısından  çok önemli katkılar sağlayacağını belirtti.

www.aramisdanismanlik.com

 

Paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir